YAZAR OLMAK İSTİYORUM


Bu kitabı yıllar önce yazmıştım. Büyük ilgi gördü, sevildi, benimsendi. Üst üste defalarca basıldı. Bu vesileyle okullara  davet edildim, konuyla ilgili seminerler verdim. Yazar adaylarının sorunlarını dinledim, yardımcı olmaya çalıştım. Yıllarca yayın danışmanlığı yapmam hasebiyle yayıncılık alanını da tanıma imkânı buldum. Katıldığım fuarlarda yerli ve yabancı editörler ve yayıncılarla tanıştım, konuştum. Deneyimlerim, gözlemlerim ve izlenimlerim epeyce birikmişti.
Kitabın yeni basımı yapılmadan önce metni bir kez daha elden geçirdim. Bazı bölümlerini yeniden yazdım.
Metne yayıncılarla yaşadıklarımı da ekledim. Madem her yazar günü gelince eserlerini yayımlatmak isteyecek, başına gelecekleri önceden bilsin istedim.
Günümüz dünyasında yazılı iletişimin önemi sürekli artıyor. Her el ister istemez kalem tutuyor. Düşüncelerini etkin bir yazı diliyle anlatabilenler daha başarılı oluyorlar.
Bu gerçekten hareketle, metni yenilerken, yazar olmak niyeti gütmeyen ama kendini yazarak da ifade eden herkesi göz önünde bulundurdum.
Muhtevası yenilenen ve zenginleşen kitabımın, kelimeleri etkili biçimde kullanmak isteyen herkese, özellikle öğrencilere yararlı olmasını diliyorum.